Szülésfelkészítő

Sámsonné Tóth Katalin

Tanfolyamunkon arra törekszünk, hogy eloszlassuk a félelmeket, kétségeket, szorongásokat, amelyek a várandós anyukákban mélyen gyökereznek.

Amikor elérkezik az utolsó trimeszter, akkor itt az ideje, hogy elkezdjünk felkészülni a szülésre. Elmondjuk, hogy mire lesz szükség a szülőszobán és a kórházban, mit tartalmazzon a táska, meg legyen minden szükséges holmi és otthon maradjon mindaz, ami szükségtelen, beleértve a félelmeket is.

Közösen átvesszük lépésről-lépésre a szülés szakaszait. Milyen jele van a szülés beindulásának? Mikor induljon a kórházba? Ott mi fog pontosan történni?

Fellebbentjük a fátylat az apa szerepéről a szülőszobán, ismertetjük a masszázstechnikákat és a vajúdási pozíciókat. Beszélünk a vízben való vajúdásról, szülés lehetőségéről.
Bővebben az orvosunkról
Megtudhatják, hogy milyen fájdalomcsillapítás lehetséges a szülés alatt, beleértve az epidurális érzéstelenítés lehetőségét is.

A kitolási szakasz légzéstechnikája és az apai segítő technikák elsajátítása segítségünkre lesznek a szülés utolsó szakaszában, valamint beszélünk a gátvédelemről és a gátmetszésről is. Az esetleges szülésbefejező módszereket is sorra vesszük. Mikor fordulhat elő vákuumos szülésbefejezés vagy császármetszés.

Mit jelent az aranyóra, és mi történik közvetlenül a baba születése után? Leendő szülőként jó, ha tudja erre a választ, valamint tájékozódik a kórházban töltött napokról.

Szó esik továbbá az első hat hétről, vagyis a gyermekágyas időszakról.

Megtanítjuk hogyan kell babát pelenkázni, fürdetni, köldököt kezelni, megfogni, ami egy első gyermeknék jól jön a friss szülőknek

Mi az a szülésfelkészítés?

A szülésfelkészítés lényege, hogy a kismamák teljesen felkészülten adhassanak életet leendő kisbabájuknak, így a jóslófájásoktól kezdődően az első szoptatásig bezárólag lépésről-lépésre ismerjék a szülés folyamatát.

A tanfolyam célja, hogy a leendő anyukák minden elméleti tudást megkaphassanak a téma kapcsán, a kellő felkészültségnek köszönhetően pedig a szülés egy csodálatos, életre szóló élménnyé váljon.

Minden állapotos nő tele van félelemmel, kétségekkel és szorongással, aminek a többsége jellemzően tévhitekből fakad. Ezek eloszlatásával, illetve az objektív, teljes körű, mindemellett pedig szakszerű felkészítéssel mentálisan már idejében fel lehet készülni a szülésre.
Egyéni konzultációCsoportos konzultáció

Szülésfelkészítő ellátást keres?
Forduljon bizalommal hozzánk.

További hasznos tudnivalók a kezelésről

PCOS: A rejtett hormonális probléma, ami nők millióit érinti

Szabálytalan a menstruációja? Pattanásokkal, fokozott szőrnövekedéssel vagy hajhullással küzd? Lehet, hogy PCOS áll a háttérben! Olvasson tovább, és tudjon meg többet erről a gyakori, de sokszor rejtett hormonális rendellenességről!

Szoptatási nehézségek: Gyakori problémák és megoldásuk

A szoptatás során számos anyuka szembesül nehézségekkel, amelyek a baba táplálkozásán kívül az anya-baba kapcsolatra is hatással lehetnek. Olvasson tovább, és tudja meg, hogyan segíthet a szoptatási tanácsadás ezek leküzdésében!

El nem távolítható spirál? Van rá fájdalommentes megoldás!

Elmozdult méhen belüli fogamzásgátló eszköz eltávolítása is lehet fájdalommentes az ambuláns méhtükrözésnek köszönhetően. Ez a modern eljárás hatékony és kíméletes megoldást nyújt a hagyományos módon el nem távolítható spirálok esetében. Tudjon meg többet róla!

Egészségtudatos várandósság lépésről lépésre

Az életmód és a tudatos döntések nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy a babavárás harmóniában és biztonságban teljen. Mostani cikkünkben 6 lépést gyűjtöttünk össze, amelyek segítségével sokat tehet saját és kisbabája egészsége érdekében!

HPV elleni védőoltás – Ezért éri meg beadatni felnőttkorban is!

A HPV a leggyakoribb nemi úton terjedő fertőzések egyike, amely kezelés nélkül súlyos szövődményekhez, akár méhnyakrák kialakulásához is vezethet. Mostani cikkünkben bemutatjuk, hogy miért fontos a HPV elleni védőoltást beadatni még felnőttként is!

Méhnyakrák: Amit minden nőnek tudnia kell a megelőzésről!

A méhnyakrák évente több százezer nőt érint világszerte, de időben történő felismeréssel és megelőzéssel a tragikus esetek száma jelentősen csökkenthető. Olvasson tovább és tudja meg, mit tehet a megelőzés érdekében!

Beszéljünk róla! – Szexuális úton terjedő betegségek

A szexuális úton terjedő betegségek világszerte emberek millióit érintik, komoly fizikai, valamint lelki terheket okozva. Cikkünkben összegyűjtöttük, mit érdemes tudni ezekről a betegségekről és hogyan kerülheti el őket!

Beszéljünk róla! – Fiatalkori fogamzásgátlás

A fogamzásgátlás témája gyakran tabu, pedig a megfelelő tájékozódás kulcsfontosságú a fiatalok számára a tudatos és felelősségteljes döntésekhez. Tartson velünk, mostani cikkünkben erre szeretnénk felhívni a figyelmet!

A visszatérő hüvelygomba 5 leggyakoribb oka

A hüvelygomba kellemetlen tüneteit szinte minden nő megtapasztalja élete során legalább egyszer. Azonban vannak olyanok, akiknél rendszeresen visszatér. Cikkünkben bemutatjuk az 5 leggyakoribb okot, ami miatt újra és újra kialakulhat a hüvelygomba!

Tabuk nélkül – A vizeletcsepegés nem betegség, hanem tünet!

Számos nő tapasztal akaratlan vizeletvesztést élete során, azonban csak kevesen mernek beszélni róla. Cikkünk célja, hogy ledöntse a témát övező tabukat, feltárja a kiváltó okokat és bemutassa a lehetséges megoldásokat, hogy újra gondtalanul élvezhesse mindennapjait.

Kedves Páciensünk!

Szeretne kérdésére orvosi választ kapni, de nem meri feltenni? Írja le nekünk, amihez személyes adatokat se kérünk be, így teljesen anonim módon válaszolunk rá!

Kérdése van?
crossmenuchevron-right