Szoptatási tanácsadás

Katona Szabó Viktória
Szülésznő - Laktációs Szaktanácsadó

"Szülésznőként, valamint 3 gyermekes édesanyaként nagyon fontos számomra a szoptatás. Szakemberként is eltérő információim voltak a szoptatásról, amiben nem tudtam eligazodni, ezért szerettem volna tovább képezni magam. 

A Semmelweis Egyetem Laktációs Szaktanácsadói Szaka a legjobb döntés volt az életemben. Itt naprakész és tudományos bizonyítékokon alapuló információkat szereztem, amiket azóta is rendszeresen megújítok. 2021-es kutatásom címe „A várandósság alatti laktációs felkészítés hatása a szoptatás sikerességre” volt, melyben a felkészítésemen résztvevők 94%-a kizárólag anyatejjel táplálta gyermekét, míg a kontroll csoportban, ez az arány mindössze 64% volt."

Magabiztosság már a várandósság alatt

A várandósság alatti laktációs felkészítés a szoptatás sikerére nagymértékben kihathat. Azok az édesanyák, akik részt vesznek rajta, sokkal magabiztosabbnak érezik magukat a szülést követően.

A felkészítésen az alábbi témákról beszélgetünk kötetlenül:

Evidence-Based: azaz tudományos bizonyítékokon alapuló ismeretekről
Az anyatejes táplálásról
Az újszülött igényeiről
A Tejtermelésről
Az anyatej összetételéről
A táplálkozásról
A helyes mellrehelyezésről
A szoptatási testhelyzetekről
A szoptatási segédeszközök használatáról
A válaszkész gondoskodásról
A fejésről
A növekedési ugrásokról

Pácienseink véleménye fontos nekünk

Szoptatási tanácsadás Önre szabva

Szülést követően az édesanya elveszhet a sok információban. Segítünk, hogy megértse kisbabája igényeit és magabiztosabban álljon a szoptatáshoz. Egyéni konzultáción lehetőség van a kisbabával közösen eljönni és átbeszélni a problémákat. Megnézzük a mellretapadást, segítünk a pozíciókban, ha segédeszközökre van szükség, azok használatának módjában. Átbeszélünk minden felmerülő kérdést. Előzetesen elküldünk egy kérdőívet, aminek segítségével láttuk már egy képet Önökről, így a tanácsadás sokkal hatékonyabb lesz, és csak Önre és kisbabájára koncentrálhatunk. A tanácsadáson elhangzottakat Önnek nem kell leírnia, hiszen tanácsadás után megkapja e-mailben a javaslatokkal, hasznos linkekkel együtt.

További hasznos tudnivalók a kezelésről

Egyensúlyban anyaként – Ne csak másokról, magáról is gondoskodjon!

A gyermeknevelés során ne feledkezzen meg saját egészségéről sem! Cikkünkben összegyűjtöttünk 5 olyan tippet, amelyek hozzájárulnak a testi-lelki egyensúly megőrzéséhez.

Szülésre való felkészülés – Mit érdemes tudni, mielőtt eljön a nagy nap?

A szülésre való felkészülés sokkal több, mint a kórházi táska összeállítása vagy a babaszoba berendezése. A várandósság alatt a női test és lélek egyaránt hatalmas változáson megy keresztül, ezért érdemes tudatosan felkészülni – mind fizikailag, mind mentálisan. Szeretné tudni, hogyan? Tartson velünk, mostani cikkünk ebben nyújt segítséget!

Intimtorna: Miért fontos a kismedencei izmok erősítése?

Az intimtorna kulcsfontosságú a női egészség megőrzésében. Olvasson tovább és tudja meg, hogyan javíthatja életminőségét és előzheti meg a későbbi problémákat!

Babagondozás alapjai – Magabiztosan már az első perctől!

Első fürdetés, altatás vagy pelenkázás? Nem kell, hogy bonyolult legyen! Új tanfolyamunk segítségével még a kisbaba érkezése előtt elsajátíthatja a babagondozás alapjait.

Endometriózis kezelése: Mik a lehetőségek?

Az endometriózis éveken át okozhat fájdalmat és megnehezítheti a mindennapokat, de nem kell, hogy így maradjon! Szerencsére ma már számos hatékony kezelés áll rendelkezésre – tudd meg cikkünkből, hogy melyek ezek!

Endometriózis és a babatervezés: Valóban akadályt jelent?

Az endometriózis sok nő életét érinti, ám gyakran csak akkor derül rá fény, amikor már súlyos panaszokat okoz. Tudja meg, hogyan befolyásolhatja a termékenységet, és miért kulcsfontosságú a korai felismerés!

A mióma kezelési lehetőségei: műtét nélkül is van megoldás!

A mióma diagnózisa elsőre ijesztő, de ma már léteznek kíméletes kezelési lehetőségek is, amelyek nem járnak a méh eltávolításával. Ismerje meg a modern megoldásokat cikkünkben!

Mióma: Tünetek, amelyeket ne vegyen félvállról!

Erős, elhúzódó menstruáció? Kellemetlen kismedencei fájdalom? Ha ezek a tünetek ismerősek, ne hagyja figyelmen kívül őket – lehet, hogy mióma áll a háttérben! Tudja meg, mire érdemes odafigyelnie és mikor érdemes orvoshoz fordulnia!

Az alkohol hatása a női hormonokra: Tények és tévhitek

Gondolta volna, hogy már heti néhány pohár alkohol is felboríthatja hormonális egyensúlyát? Az ösztrogéndominancia, menstruációs zavarok és termékenységi problémák mind összefügghetnek az alkoholfogyasztással. Fedezze fel cikkünkből, hogyan támogathatja hormonrendszere egészségét tudatos döntésekkel!

5 életmódbeli szokás, ami felboríthatja a hormonális egyensúlyt

A női hormonháztartás érzékeny rendszer, amelyet a helytelen életmód könnyen felboríthat. Ismerje meg mostani cikkünkből, hogy mely szokások befolyásolják negatívan és hogyan tehet ellenük!

Kedves Páciensünk!

Szeretne kérdésére orvosi választ kapni, de nem meri feltenni? Írja le nekünk, amihez személyes adatokat se kérünk be, így teljesen anonim módon válaszolunk rá!

Kérdése van?
crossmenu