Bakonyi Melinda - dietetikus szakértő

“Szemem előtt az a cél lebeg, hogy pácienseim számára átadjam azt az elméleti és gyakorlati tudást, amellyel céljaikat elérik és az útjuk során a fejlődést, majd a végeredményt siker élményként éljék meg.”

Mivel foglalkozik a dietetika?

A dietetika az élelmiszerek és táplálékanyagok tudománya, valamint az ezeknek az emberi szervezetre gyakorolt hatásainak tanulmányozása. A dietetikusok olyan szakemberek, akik segítenek az embereknek kiegyensúlyozott és egészséges étrend kialakításában. A dietetika számos területet magában foglal, például az egészségmegőrzést, a betegségek megelőzését, a táplálkozási rendellenességek kezelését, a sportteljesítmény optimalizálását és más egészségügyi kérdésekkel kapcsolatos tanácsadást.

Várandósság alatti 
táplálkozás

A várandósság önmagában is nagy változás a női szervezet számára, ilyenkor egyes anyagcsere folyamatok megváltoznak hormonális hatásra, ekkor kulcsfontosságú a helyes táplálkozás.

A fogantatás pillanatától kb. 3 éves korig az édesanya táplálkozása meghatározó lesz a gyermek jövőjét illetően ezért érdemes már a fogantatás előtti időszakban tudatosan figyelnie az étkezésére.
Az anyaméhben fejlődő magzatot az édesanyja táplálja, ezért különösen fontos a kiegyensúlyozott, optimális étrend a várandósság alatt.

Várandósság alatt, a terhesség különböző szakaszaiban más-más a tápanyagigény. Megváltozik a teste, a hormonháztartása, és ez befolyással van az étvágyára, hangulatára, közérzetére. Megfelelő táplálkozással, odafigyeléssel csökkenthetők az anyai és magzati szövődmények. Ez kedvező hatással lehet a születendő gyermeke életminőségére is.

Érdemes már a várandósság tervezésekor dietetikushoz fordulni, hogy megfelelő súllyal, tápanyagellátottsággal készítse fel a testét a várandósságra. Már a várandósság elején mindenképpen érdemes szakemberhez fordulnia!

Időpontfoglalás

Táplálkozási tanácsadás családtervezőknek

A születendő gyermek egészsége, szellemi fejlődése szempontjából rendkívül fontos az édesanya és az édesapa egészségi állapota. Már a tervezés időszakában nagy jelentősége van annak, hogy Önök, leendő szülőként milyen életmódbeli szokásokkal rendelkeznek, hogyan táplálkoznak, hiszen ezek befolyásolják a születendő kisbaba egészséges jövőjét. A fogantatás pillanatától kb. 3 éves korig az édesanya táplálkozása meghatározó lesz a gyermek jövőjét illetően ezért érdemes már a fogantatás előtti időszakban tudatosan figyelnie az étkezésre.

Dietetikai szolgáltatásunk során felmérjük a pár egészségi állapotát, táplálkozási szokásaikat, egyéni szükségleteiket. A jövendőbeli szülők tanácsadás során képet kapnak egy olyan étrend kialakításához, amely az egészséges táplálkozás elemeit tartalmazza egyénre szabva, ezzel felkészítve a szervezetet a fogantatásra, és a jövőben a várandósságra.

A magzat fejlődése érdekében nagyon fontos, hogy megfelelő tápláltsági állapottal induljon neki a fogantatásnak és majd a várandósságnak.

Női egészség

A mai modern társadalomban egyre nagyobb szerepet kap a tudatosan megtervezett, egészséges táplálkozás. Felvetődik a kérdés, hogy vajon az egyénnek megvannak-e ehhez a megfelelő ismeretei, tudja-e mit is jelent egészségesen, kiegyensúlyozottan táplálkozni.

Sajnos manapság a köztudatban még rengeteg téves információ kering az egészséges táplálkozással és életmóddal kapcsolatosan, amelyek olykor szélsőséges mintát sugallanak, akár az egészséget veszélyeztető egészségi állapotot eredményezhetnek. Dietetikai tanácsadás során felmérjük a páciens egészségi állapotát, táplálkozási anamnézist veszünk fel, amely alapján megismerjük a táplálkozási szokásait. Megpróbálunk egészen a születéstörténetig visszamenni, hiszen ma már tudjuk, hogy mennyire meghatározó a mikrobiom (emberi szervezetben élő mikrobák összessége) szempontjából az, hogy milyen módon született, milyen gyógyszeres kezeléseket kapott eddigi élete során, milyen meglévő betegségei vannak, milyen esetleges eltérések szerepelnek a laborjában. A mikrobiom egy máig kutatott terület, de az ismeretes, hogy alapvetően meghatározza az egészségi állapotunkat, azt, hogy a szervezetünk mennyire ellenálló, milyen krónikus betegségekre vagyunk hajlamosak. A táplálkozástudomány terápiás alkalmazása egyes betegségekben, egészségügyi állapotokban elengedhetetlen, vagy egyetlen módja a kezelésnek, gyógyulásnak.


Időpontfoglalás

Pácienseink véleménye fontos nekünk

Dietetikus ellátást keres?
Forduljon bizalommal hozzánk.

További hasznos tudnivalók a kezelésről

Egyensúlyban anyaként – Ne csak másokról, magáról is gondoskodjon!

A gyermeknevelés során ne feledkezzen meg saját egészségéről sem! Cikkünkben összegyűjtöttünk 5 olyan tippet, amelyek hozzájárulnak a testi-lelki egyensúly megőrzéséhez.

Szülésre való felkészülés – Mit érdemes tudni, mielőtt eljön a nagy nap?

A szülésre való felkészülés sokkal több, mint a kórházi táska összeállítása vagy a babaszoba berendezése. A várandósság alatt a női test és lélek egyaránt hatalmas változáson megy keresztül, ezért érdemes tudatosan felkészülni – mind fizikailag, mind mentálisan. Szeretné tudni, hogyan? Tartson velünk, mostani cikkünk ebben nyújt segítséget!

Intimtorna: Miért fontos a kismedencei izmok erősítése?

Az intimtorna kulcsfontosságú a női egészség megőrzésében. Olvasson tovább és tudja meg, hogyan javíthatja életminőségét és előzheti meg a későbbi problémákat!

Babagondozás alapjai – Magabiztosan már az első perctől!

Első fürdetés, altatás vagy pelenkázás? Nem kell, hogy bonyolult legyen! Új tanfolyamunk segítségével még a kisbaba érkezése előtt elsajátíthatja a babagondozás alapjait.

Endometriózis kezelése: Mik a lehetőségek?

Az endometriózis éveken át okozhat fájdalmat és megnehezítheti a mindennapokat, de nem kell, hogy így maradjon! Szerencsére ma már számos hatékony kezelés áll rendelkezésre – tudd meg cikkünkből, hogy melyek ezek!

Endometriózis és a babatervezés: Valóban akadályt jelent?

Az endometriózis sok nő életét érinti, ám gyakran csak akkor derül rá fény, amikor már súlyos panaszokat okoz. Tudja meg, hogyan befolyásolhatja a termékenységet, és miért kulcsfontosságú a korai felismerés!

A mióma kezelési lehetőségei: műtét nélkül is van megoldás!

A mióma diagnózisa elsőre ijesztő, de ma már léteznek kíméletes kezelési lehetőségek is, amelyek nem járnak a méh eltávolításával. Ismerje meg a modern megoldásokat cikkünkben!

Mióma: Tünetek, amelyeket ne vegyen félvállról!

Erős, elhúzódó menstruáció? Kellemetlen kismedencei fájdalom? Ha ezek a tünetek ismerősek, ne hagyja figyelmen kívül őket – lehet, hogy mióma áll a háttérben! Tudja meg, mire érdemes odafigyelnie és mikor érdemes orvoshoz fordulnia!

Az alkohol hatása a női hormonokra: Tények és tévhitek

Gondolta volna, hogy már heti néhány pohár alkohol is felboríthatja hormonális egyensúlyát? Az ösztrogéndominancia, menstruációs zavarok és termékenységi problémák mind összefügghetnek az alkoholfogyasztással. Fedezze fel cikkünkből, hogyan támogathatja hormonrendszere egészségét tudatos döntésekkel!

5 életmódbeli szokás, ami felboríthatja a hormonális egyensúlyt

A női hormonháztartás érzékeny rendszer, amelyet a helytelen életmód könnyen felboríthat. Ismerje meg mostani cikkünkből, hogy mely szokások befolyásolják negatívan és hogyan tehet ellenük!

Kedves Páciensünk!

Szeretne kérdésére orvosi választ kapni, de nem meri feltenni? Írja le nekünk, amihez személyes adatokat se kérünk be, így teljesen anonim módon válaszolunk rá!

Kérdése van?
crossmenu